Home Technologie Awaryjność telewizorów LCD

Awaryjność telewizorów LCD

0
1,417

Telewizory LED LCD nie są z reguły bardzo awaryjne. Jeśli już mamy zwrócić uwagę na elementy, które najczęściej się psują, to będą to zdecydowanie zasilacz i inwerter, z tego powodu, że w układach, które wytwarzają napięcia zasilające, bardzo często przetwarzane są zbyt duże moce.

Zasilacz ulega przegrzaniu, więc parametry zostają nadwyrężone – co prowadzi do jego uszkodzenia. Po przegrzaniu kondensatory tracą pojemność, co powoduje ich niestabilną pracę w postaci samoistnej zmiany napięcia. Wysyłanie składowej zmiennej napięcia do wrażliwszych podzespołów może spowodować, że uszkodzeniu ulegną droższe elementy naszego telewizora.

Jak zapobiegać uszkodzeniom?

Wszystkie urządzenia RTV powinny stać w takich miejscach, gdzie mają zapewnione odpowiednie chłodzenie. Jeśli nie spełni się tego podstawowego warunku, narażamy nasz telewizor na poważną awarię. Dodatkowo, każdy sprzęt jest wyposażony w specjalne zabezpieczenia, które mają nadzorować prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Jedną z najczęstszych form ochrony jest niedopuszczenie do włączenia się sprzętu RTV. W takim wypadku należy natychmiast oddać urządzenie do serwisu, ponieważ wielokrotne próby włączenia telewizora mogą doprowadzić do poważniejszej awarii.

Pamiętajcie, że najbardziej należy chronić ekran. Matryca jest wyjątkowo delikatna, więc należy uważać na wszelkie zarysowania, stuknięcia oraz czyszczenie niezgodne z wytycznymi. Telewizor należy odpowiednio zabezpieczyć przed dziećmi i zwierzętami.

Jeśli przez dłuższy czas nie używamy telewizora, np. jadąc na wakacje, powinniśmy wyłączyć go ze stanu czuwania. Powodem tego jest fakt, że w tym stanie pobierania jest cały czas energia, większość elementów jest zasilana, co wiąże się z zużyciem podzespołów. Warto sprawdzić: Naprawa RTV Bydgoszcz

  • Czy to koniec telewizorów 3D?

    Telewizory 3D miały być istną rewolucją na rynku i zwojować całą branżę. Niestety, od same…
Load More Related Articles
Zobacz więcej od Redaktor
Zobacz więcej w Technologie
Brak możliwości dodawania komentarzy

Sprawdź także

Nauka drugiego języka obcego

Nauka drugiego języka może pomóc w rozwiązywaniu problemów w sposób bardziej efektowny, a …