Home Technologie Znaczenie PageRank

Znaczenie PageRank

0
768

PageRank jest algorytmem stworzonym w 1998 roku przez założycieli Google. Z czasem jego znaczenie traciło na wartości, aby w finale w 2016 roku narzędzie Google PageRank zostało całkowicie usunięte.

Dzisiejsze SEO wygląda już zupełnie inaczej. PageRank określał wartość strony na podstawie odniesień z innych stron. Bardzo premiowanym czynnikiem było to jaki serwis się na daną stronę powołuje – oczywiście im wyżej oceniany tym lepiej. Narzędzie to było od długiego czasu jedynie jednym z czynników wpływających na ranking Google, a jego rola z roku na rok malała. Obecnie mamy niemal 200 zmiennych, które wpływają na wyniki wyszukiwania. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, warto sprawdzić Pozycjonowanie Bydgoszcz.

PageRank miał za zadanie jak najlepiej ocenić wartość strony. Jednak popularność i długotrwałość PR wpłynęła na to, że zdarzały się coraz częstsze próby manipulacji. Powszechny stał się proceder handlu linkami oraz sztuczne podbijanie pozycji w rankingu. Po wielu latach Google postanowił powstrzymać nielegalne działania oraz manipulacje. Sukcesywnie zaczęto wprowadzać nowe wyznaczniki określające jakość strony internetowej. Przez wiele lat obniżano wartość PageRank. Wszelkie algorytmy są objęte ścisłą tajemnicą. Jeszcze kilka lat temu PR był głównym wyznacznikiem mocny witryny. Próby manipulacji przyczyniły się do tzw. Black Hat SEO, co zmobilizował, a nawet zmusiło Google do konkretnych działań w tym zakresie.

Mimo, że obecnie źle mówi się o PageRank ze względu na powszechne próby manipulacji, jest to bardzo istotna część historii pozycjonowania.

  • Trzy błędy przy tworzeniu contentu

    Nikogo, kto ma jakąkolwiek styczność z rzeczywistością wirtualną, nie trzeba przekonywać, …
  • IInfluencerzy i ich znaczenie w SEO

    Nie można zaprzeczyć temu, że media społecznościowe wywierają coraz większy wpływ na nasze…
Load More Related Articles
Zobacz więcej od Redaktor
Zobacz więcej w Technologie
Brak możliwości dodawania komentarzy

Sprawdź także

Jak firmy wykorzystują społeczną odpowiedzialność biznesu?

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu jest coraz częściej integralną strategią wie…