Czym różni się dieta wegetariańska od wegańskiej?

dieta-weganska

W dzisiejszych czasach co raz więcej ludzi decyduje się na {zmianę/zmienienie} swojego sposobu ożywiania i stylu życia. Co za tym idzie, dużo osób decyduje się na różne diety. Jednymi z nich jest m.in. dieta wegetariańska i dieta wegańska. Czym różnią się te diety?

Dieta wegetariańska wyklucza spożywanie mięsa. Niektórzy wegetarianie jedzą ryby, ale znaczna większość całkowicie rezygnuje z mięsa. Taka dieta musi być bogata w produkty mleczne, takie jak sery, jogurty, aby uzupełnić zapotrzebowanie na białko. Należy również jeść dużo zbóż i pestek, które są bogate w potrzebne dla organizmu minerały i składniki.

Dieta wegańska jest dietą, która całkowicie wyklucza spożywanie produktów odzwierzęcych takich jak mięso, jaja, sery, jogurty, mleko. Dieta wegańska jest inaczej zwana dietą roślinną. Weganie jedzą owoce, warzywa, zboże. {Zaleca/Powinno} się powolne przechodzenie na dietę wegańską i stopniowe rezygnowanie z poszczególnych produktów spożywczych.

Chcesz żyć zdrowo, ale nie wiesz, od czego zacząć? Na portalu www.kondycja.pl doradzamy w kwestii ćwiczeń, żywności i zdrowego stylu życia.