Jakie lody wybierać na diecie?

lody

Zamiast zmuszać się do ciągłego odmawiania sobie lodów, za którymi wprost przepadasz, lepiej po prostu naucz się wybierać takie lody na diecie redukcyjnej, które nie będą przesadnie szkodzić twojemu zdrowiu i sylwetce. Smaczny deser nie musi być deserem tłustym czy tuczącym. Nie musi też zawierać w sobie całej tablicy pierwiastków chemicznych, dlatego dbaj o to, by zawsze sprawdzać skład żywności, a gdy kupujesz lody w kawiarni czy lodziarni, po prostu pytaj sprzedawców, z czego te lody zostały zrobione (masz do tego pełne prawo).

Zazwyczaj w ciemno możesz kupować lody naturalne. Co prawda to, że są one naturalne, nie jest równoznaczne z ich niską kalorycznością, ale wybierając coś takiego, masz przynajmniej pewność, że twój deser nie będzie obfitować w konserwanty i inne chemiczne dodatki. Inaczej musisz natomiast postąpić podczas robienia zakupów spożywczych w markecie. Lody na patyku bądź sprzedawane w zwykłych pudełkach też mogą być całkiem ok, dlatego czytaj po prostu ich składy i na spokojnie je sobie analizuj, porównując do siebie propozycje różnych producentów.

Nie musisz znać się na jedzeniu, by mądrze je wybierać. Wybierając lody na diecie, kieruj się długością ich składu (im krótszy – tym lepiej) oraz ich kalorycznością i rozkładem poszczególnych makroskładników. Patrz też na cenę. Fajnie, gdy na zakupach spożywczych można trochę zaoszczędzić, ale lody kosztujące pięć złotych za kilogram nigdy nie będą wysokojakościowym produktem. Nie bój się zatem zapłacić za ten przysmak ciut więcej. Przeznaczając na niego większe pieniądze, w zamian otrzymujesz dużo lepszą jakość i często też dużo lepszy smak.

A tak naprawdę jednak absolutnie najlepsze lody na diecie redukcyjnej to te lody, które stworzysz dla siebie sam. Naucz się je przygotowywać ze zwykłego jogurtu naturalnego, syropu klonowego i mrożonych owoców. Ten podstawowy przepis sprawdza się naprawdę rewelacyjnie!

Nie omieszkaj też sprawdzić znakomitych soków domowych na poprawę zdrowia, o których piszemy pod linkiem https://www.kulturystyka24.pl/domowe-soki-ktore-poprawia-zdrowie/.