Najlepsze proste sposoby na bolące i zmęczone nogi

szczescie

Gdy nogi bolą i są wyraźnie zmęczone, warto mimo wszystko spróbować je lekko rozruszać. Oczywiście nie należy wykonywać jakichś ciężkich treningów, zwłaszcza tych siłowych, które jeszcze bardziej uszkodziłyby włókna mięśniowe, ale lekki powolny i spokojny spacerek jak najbardziej będzie dobrym pomysłem.

Zmęczone nogi nieraz muszą zostać rozchodzone. Tkwienie w jednej pozycji prowadzi przecież do spowolnienia krążenia, które należy właśnie przyspieszyć, aby podniszczone komórki otrzymały więcej tlenu i składników odżywczych, niezbędnych im do odbudowy i ogólnej regeneracji. Warto zresztą stworzy z takiego spaceru relaksującą przerwę i dla ciała, i dla duszy. Już półgodzinna wyprawa po parku doskonale zadziała na cały organizm, zwłaszcza jeśli na taką wyprawę zabierze się ze sobą dawno niewidzianego przyjaciela lub psa, który cały dzień spędził w domu.

Nogi potrafią jednak boleć tak bardzo, że nawet lekki krótki spacer nie wchodzi w grę. W takiej sytuacji, zamiast zmuszać się do czegoś, na co ewidentnie nie ma się siły i ochoty, lepiej jednak postawić na mniej wymagające domowe sposoby na ból nóg, które równie dobrze poradzą sobie z poprawą krążenia. Jedna z takich sprawdzonych metod polega na położeniu się z nogami w górze. Wystarczy oprzeć je po prostu o jakiś taboret albo nawet kilka większych ułożonych na sobie poduszek. W takiej pozycji krew zdoła odpłynąć ze stóp, w których lubi się gromadzić, zwłaszcza u osób wykonujących pracę siedzącą.

Istnieje jeszcze jedna fajna metoda na ból nóg, na której przetestowanie nie każdy zdoła się odważyć. Polega ona na moczeniu nóg w bardzo zimnej, a wręcz lodowatej wodzie, do której zaleca się wrzucić trochę lodu. Takie częściowe „morsowanie” warto zakończyć wmasowaniem przeciwzapalnego i przeciwbólowego preparatu. Zwykła ziołowa maść na ból nogi nieraz potrafi zdziałać cuda. Kosztuje grosze, a zdecydowanie sprzyja nocnej regeneracji i pozwala nogom szybciej wrócić do formy i dobrego prawidłowego stanu.

A jeżeli masz również problemy ze skórą, witryna https://pieprzyki.pl pomoże Ci je zażegnać raz na zawsze!