Taniec baletowy rozwinął się w okresie włoskiego renesansu, a następnie ewoluował we Francji i Rosji w taniec koncertowy przeznaczony do publicznego występu. Ma on formę baletu, w którym taniec jest choreografowany z muzyką klasyczną.

Masz problemy z koncentracją? Zobacz proste ćwiczenia na skupienie uwagi.

Spektakle baletowe

Spektakle baletowe różnią się od siebie zastosowaniem skomplikowanych kostiumów i inscenizacji oraz minimalnym kostiumem i gołą inscenizacją.

Balet jest obecnie szeroko rozpowszechnioną, wysoce techniczną formą tańca z wieloma pod-gatunkami, w tym klasycznym, romantycznym, neoklasycznym i współczesnym.

6 podstawowe metody

Dzięki sześciu podstawowym uznanym metodom: metodzie Cecchettiego, metodzie Bournoville, metodzie Vaganovy, szkole francuskiej, metodzie Królewskiej Akademii Tańca i metodzie Balanchinea, balet jest profesjonalnie studiowany w najlepszych szkołach tańca na całym świecie.

Harlequin Floors opracował gamę specjalistycznych podłóg do tańca baletowego, które zapewniają wystarczającą trakcję, aby zapobiec urazom, a jednocześnie pozwalają na płynne ruchy wymagane przez taniec baletowy. Harlequin Cascade jest jedną z naszych najbardziej popularnych podłóg baletowych.

1 thoughts on “Rodzaje tańca – Balet

Comments are closed.