Czy niejedzenie węglowodanów po południu pomaga schudnąć?

lekarka

Rozkład posiłków i przekąsek może mieć wpływ na ilość spożywanych kalorii, ale to całkowite dzienne spożycie kalorii i wydatek energetyczny decydują o tym, czy rzeczywiście schudniesz. Unikanie węglowodanów po godzinie 18 może zapobiec przejadaniu się. Ograniczenie węglowodanów po 18:00 nie gwarantuje jednak utraty wagi, jeśli nie stosujesz zdrowej diety i nie ćwiczysz regularnie.

Korzyści wynikające z ograniczenia węglowodanów.

Spożywanie węglowodanów po godzinie 18.00 lub przed snem może spowodować przekroczenie zapotrzebowania na kalorie, zwłaszcza jeśli jesz z powodów innych niż głód, takich jak nuda, smutek lub stres. Spożywanie wieczorem dużej ilości kalorii, takich jak pokarmy bogate w węglowodany, jest związane z depresją, przyrostem masy ciała i otyłością. Jeśli jesteś emocjonalnym niejadkiem i nie jesz wyłącznie z głodu, całkowite odstawienie węglowodanów po godzinie 18 może pomóc Ci schudnąć.

Korzyści z wieczornego spożywania węglowodanów.

Jedząc węglowodany po godzinie 18.00, nadal można schudnąć, jeśli całkowite dzienne spożycie kalorii jest mniejsze niż wydatek kaloryczny. Jeśli jesteś aktywny fizycznie, spożywanie węglowodanów wieczorem może prowadzić do większego wydatku energetycznego następnego dnia rano. Mężczyźni, którzy są aktywni i spożywają węglowodany lub białko przed snem, spalają dodatkowe kalorie rano po spożyciu węglowodanów. Jeśli jesz węglowodany po godzinie 18.00, najlepiej wybieraj zdrowe węglowodany zawarte w pełnych ziarnach, owocach, warzywach, niskotłuszczowym mleku, niskotłuszczowym jogurcie, niektórych orzechach, nasionach i roślinach strączkowych.

Kiedy unikać węglowodanów?

Niezależnie od tego, kiedy je spożywasz, niektóre węglowodany mogą utrudniać utratę wagi, ponieważ dostarczają energii, ale w niewielkim stopniu przyczyniają się do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze, dlatego możesz je spożywać od czasu do czasu jako przekąskę, ale nie są zalecane do zdrowego odżywiania. Przykładem są napoje bezalkoholowe, słodka herbata, słodzone soki, pieczywo, sosy, słodycze, białe pieczywo, białe herbatniki i biały ryż. Te pokarmy zawierające węglowodany w niewielkim stopniu zapewniają sytość w porównaniu z pokarmami bogatymi w białko i zdrowszymi, bogatymi w błonnik węglowodanami.

O czym nie należy zapominać.

Niezależnie od tego, czy spożywasz węglowodany po godzinie 18.00, czy nie, powinieneś spalać więcej kalorii niż zjadasz dziennie. Codziennie należy spalać więcej kalorii niż się zjada. Aby stracić od jednego do dwóch kilogramów tygodniowo, trzeba spalić od 250 do 1000 kalorii więcej niż się zjada każdego dnia. Ponieważ białko zwiększa sytość bardziej niż tłuste węglowodany, jedz dużo chudego mięsa, drobiu lub owoców morza, białek jaj, niskotłuszczowych produktów mlecznych, roślin strączkowych, orzechów, nasion i bogatych w białko produktów sojowych.

Dowiedz się również o skutecznych sposobach na zażegnanie cellulitu, odwiedzając https://www.nogi.pl/naturalne-sposoby-na-pozbycie-sie-cellulitu/.