Sylwester 2020 – jak go spędzić, kiedy imprezy masowe odwołane?

Rok 2020

Dał nam nieźle w kość. Światowa pandemia koronawirusa przewróciła codzienność wielu z nas o 180 stopni. Nieuchronnie nadchodzi moment pożegnania roku 2020 i zapewne wszyscy żywymi nadzieję, że równocześnie zażegnamy liczne niedogodności, z jakimi przyszło nam się mierzyć, w związku z pandemią. Tradycyjnie pragniemy w szampańskim stylu przywitać Nowy Rok. Wiemy, już jednak, że imprezy plenerowe, a także wystawne bale sylwestrowe, tym razem się nie odbędą. Jak zatem można spędzić Sylwestra 2020? Można go oczywiście samemu zorganizować, w domowym zaciszu i w gronie najbliższych. Trochę kreatywności może zapewnić doskonałą zabawę. Odmianą od tradycyjnej polskiej posiadówki, może być tematyczna domówka! Niech zatem Sylwester 2020, stanie się okazja do podróży po różnych kulturach i tradycjach świętowania Nowego Roku!

Zmień nawyki w nowym roku i popracuj nad sylwetką.

Domówka w stylu amerykańskim

Jeśli chodzi o Sylwestra, to Amerykanie, świętują go podobnie, jak Polacy – na balach, w klubach, w domu i na ulicach. Najpopularniejszym, corocznym wydarzeniem w Stanach Zjednoczonych jest zabawa na Times Square, czyli jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Nowym Jorku, pełnego jaskrawych bilbordów i telebimów. Tym razem i Amerykanie z powodu pandemii koronawairusa, będą musieli zrezygnować z hucznej i tłumnej imprezy w plenerze. Jak zatem będzie wyglądało ich świętowanie w domu? Najbardziej charakterystyczne elementy amerykańskich domówek to: słynne czerwone kubeczki na poncz, a wśród przekąsek obowiązkowo powinien znaleźć się popcorn i muffiny. Na ciepło do jedzenia najlepiej podać hot-dogi i hamburgery! Nie powinno również zabraknąć piwa i kolorowych szotów. Domówkę sylwestrową w stylu amerykański, najlepiej oprawią dekoracje w barwach fagi Stanów Zjednoczonych: czerwone, białe i granatowe balony oraz serpentyny. Dodatkowym, amerykańskim akcentem będą plakaty nawiązujące do sztuki pop-art lub hollywoodzkich filmów. Jeśli chodzi o muzykę, nie może zabraknąć największych hitów Elvisa Presleya, Madonny, Micheala Jacksona, Britney Spears, czy Backstreet Boys!

Domówka w stylu meksykańskim!

Pożegnanie Starego Roku w Meksyku jest przepełnione europejską symboliką, mieszającą się z indiańskimi przesądami. Przede wszystkim patrzą oni z nadzieją na Nowy Rok. Na domówce sylwestrowej w stylu meksykańskim nie może zabraknąć drinków z tequilą i chrypiących tacos! Ucztę najlepiej zacząć od pikantnej zupy meksykańskiej. Poza tym na stole powinna znaleźć się quesadilla, chorizo, nuggetsy z kurczaka i tradycyjne guacamole. Dekoracjami, które podkreślą meksykański klimat, będą kolorowe girlandy i dmuchane kaktusy. Wyjątkowym elementem dekoracji będzie duże, słomiane sombrero, które można powiesić na ścianie. Latino muzyka i tańce towarzyskie, to kropka nad „i” dla doskonałej zabawy. Warto pamiętać o meksykańskich, sylwestrowych przesądach! O tuż na imprezę sylwestrową w Meksyku, pod odświętną kreację zakłada się kolorową bieliznę, wierząc, że czerwona przyciągnie miłość, żółta pieniądze, a biała pozwoli doświadczyć pokoju i harmonii.

Domówka w stylu hawajskim!

Powitanie Nowego Roku w tropikach, dla wielu z nas, wydaje się zupełnie poza zasięgiem. Możemy jednak stworzyć we własnym zaciszu, gorący klimat, który sprawi, że impreza sylwestrowa stanie się egzotyczną przygodą. Na Hawajach, tak jak niemal na całym świecie Nowy Rok wita się pokazami fajerwerków i toastami o północy. Jednak w tym miejscu, tropikalny klimat, zapewnia zupełnie nowe doznania. Pozytywną energię napędzają kolorowe drinki i soczyste owoce. Dlatego, na domówce sylwestrowej w stylu hawajskim jako przekąski dobrze sprawdzą się koreczki wykonane z tropikalnych owoców: banana, kiwi, mango, cząstek kokosa i ananasa. Dzięki, takim dekoracjom, jak sztuczne palmy, różowe flamingi i kwiatowe girlandy, swój dom zamienisz w rajską wyspę! Idealny dobór muzyki to wakacyjne hity, muzyka latino czy reggae. Nieodłącznym elementem hawajskiej rozrywki jest taniec limbo — w którym goście przechodzą pod tyczką, która się stopniowo obniża.