Jak ochłodzić stopy latem?

stopy-latem

Latem prawie wszyscy miewamy spore problemy ze swoimi stopami. Zwykły wieczorny prysznic (nawet ten bardzo zimny) zwykle nie pozwala nam ich wystarczająco dobrze schłodzić, zwłaszcza jeśli całe dnie spędzamy na zewnątrz i bez przerwy mocno przegrzewamy swoje ciała. Jak więc zapewnić tej części nóg chociażby minimalną ulgę? Jakie kosmetyki na upały sprawdzą się właśnie na stopach?

Zanim zaczniemy wybierać czy w ogóle kupować te wszystkie chłodzące i kojące kosmetyki, wypróbujmy jedną z najprostszych, ale też i najskuteczniejszych metod, która polega na moczeniu stóp w chłodnej wodzie. Prysznic to zupełnie inna sprawa. W jego przypadku stopy są tylko chwilowo polewane zimną wodą, a jednak lepiej je w tej wodzie zamoczyć na dłużej, jeżeli chcemy naprawdę porządnie ochłodzić skórę. Taka kąpiel dla nas samych będzie cudowną chwilą wytchnienia. Na pewno pomoże nam się odprężyć i częściowo zrelaksować.

Do zwykłej większej miski nalejmy więc sporą ilość chłodnej wody i dosypmy do niej zwykłą sól do kąpieli – najlepsza będzie ta emska, ale zwykła sól kuchenna też się nada, jeżeli nie mamy akurat niczego innego pod ręką. Równie ciekawa opcja to kąpiel w specjalnych regenerujących i kojących ziołach. Taki roztwór możemy przygotować chociażby z szałwii.

Teraz, gdy skóra stóp została już częściowo schłodzona, śmiało możemy już sięgnąć po bardziej specjalistyczne kosmetyki na upały, czyli przede wszystkim chłodzące spraye do stóp i chłodzące kremy do stóp. Używajmy tych produktów naprzemiennie. Możemy też zaraz po kąpieli wytrzeć skórę do sucha i najpierw spryskać ją obficie sprayem, czekając na jego wchłonięcie, a następnie wsmarować w nią sporą ilość orzeźwiającego kremu. Innym dobrym pomysłem będzie użycie specjalistycznego dezodorantu do stóp. Dzięki niemu nasza skóra nie będzie aż tak bardzo się pocić. Kosmetyki na upalne dni do stóp mogą być używane rano i wieczorem. Latem warto po nie sięgać częściej niż normalnie.

Zdrowe nogi i stopy w tańcu to rzecz święta. Z tego względu warto zapoznać się także ze sposobami na nadpotliwość stóp na www.stopy.pl.