Przeciwwskazania do depilacji elektrycznej

depilacja

Chociaż depilacja elektryczna jest jedną z najlepszych metod trwałego usuwania owłosienia, nie jest przeznaczona dla wszystkich. Ten rodzaj depilacji nie jest zalecany w przypadku osób z rozrusznikiem serca lub metalowymi protezami, nie wspominając już o skutkach ubocznych dla skóry.

Jakie są zagrożenia lub komplikacje związane z depilacją elektryczną?

Elektryczne usuwanie włosów lub elektroliza to metoda usuwania włosów o wysokiej częstotliwości. Polega ona na niszczeniu mieszków włosowych u nasady, dzięki czemu włosy nie odrastają. Z tego powodu jest ona uważana za jedyną alternatywę dla trwałego usuwania włosów, ponieważ po całkowitym zniszczeniu mieszka włosowego nie ma możliwości ponownego pojawienia się włosów na twarzy lub ciele. Każdy zabieg elektrycznego usuwania włosów jest bezpieczny, o ile jest wykonywany przez uprawnionych specjalistów. Jest to technika o bardzo niskim ryzyku zakażenia, ale jeśli igła nie jest odpowiednio wysterylizowana, ryzyko wzrasta, a tak się zwykle dzieje, gdy nie udajemy się do profesjonalnego centrum medycyny estetycznej. Podobnie jak inne zabiegi usuwania włosów, takie jak depilacja laserowa, depilacja elektryczna wiąże się z pewnym ryzykiem, ale tylko w bardzo szczególnych przypadkach, takich jak osoby starsze, osoby z metalowymi protezami oraz kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Czy depilacja elektryczna pozostawia ślady?

Depilacja elektryczna zazwyczaj nie pozostawia śladów ani blizn, chyba że użytkownik nie będzie odpowiednio dbał o obszar poddany zabiegowi. Na przykład, jeśli nie będziesz nawilżać skóry i chronić jej przed słońcem, w perspektywie średnioterminowej najprawdopodobniej pojawią się na niej ślady. Jest rzeczą normalną, że po każdej sesji skóra jest lekko zaczerwieniona, ale efekt ten zwykle ustępuje po kilku godzinach. Jeśli skóra jest ciemna, po sesji mogą pojawić się na niej niewielkie plamy, które jednak z czasem zanikają. Zastosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym i dobry krem nawilżający, aby uniknąć powstawania plam na naskórku, których później nie będziesz mogła usunąć.

Zapraszamy te na nasz drug stronę – https://www.dylemat.pl, gdzie możesz uzyskać wiele fachowych porad i wskazówek ze zdrowia i higieny.

Czy depilacja elektryczna jest bolesna?

Nie, zazwyczaj nie jest to zabieg bolesny, choć zależy to w dużej mierze od tolerancji na ból i leczonego obszaru. Podczas zabiegu najprawdopodobniej będzie odczuwalne lekkie mrowienie, zwłaszcza jeśli zabieg jest przeprowadzany na twarzy. Zawsze jednak można zapytać specjalistę o miejscowe kremy znieczulające, które zminimalizują ból, przynajmniej jeśli pacjentka zacznie odczuwać zbyt duży dyskomfort podczas depilacji woskiem.

Depilacja elektryczna nie powinna być wykonywana w następujących przypadkach.

 1. Choroby krwi, takie jak zapalenie wątroby, HIV i inne, ponieważ wirusy te przenoszą się przez krew, a biorąc pod uwagę ryzyko zakażenia igłą, w takich przypadkach najlepiej unikać tego zabiegu.
 2. Choroby układu sercowo-naczyniowego i leczenie przeciwzakrzepowe (zmniejszają skuteczność leczenia).
 3. Cukrzyca, ponieważ w takich przypadkach odczucia na skórze mogą być bardzo nieprzyjemne.
 4. Używanie rozrusznika serca: depilator elektryczny może zakłócać pracę rozrusznika serca, co może być śmiertelne w skutkach. Jest to najważniejsze przeciwwskazanie, które należy wziąć pod uwagę przy tego typu depilacji.
 5. Infekcje skórne związane z wirusem HPV, trądzikiem, grzybami i pasożytami.
 6. Keloidy (w tym przypadku depilacja elektryczna może pozostawić ślady, nie należy jej brać pod uwagę, jeśli w przeszłości występowały u Ciebie keloidy).
 7. Ciąża lub karmienie piersią.
 8. Łuszczyca.
 9. Inne problemy dermatologiczne, takie jak trądzik różowaty, egzema i zapalenie skóry.

Elektryczne usuwanie włosów może być ograniczone w następujących przypadkach.

 1. Astma: inhalatory zawierają steroidy, które mogą wpływać na porost włosów, zwłaszcza na brodzie.
 2. Epilepsja.
 3. Nadciśnienie.

Depilacja elektryczna jest doskonała do każdego rodzaju włosów, ale nie zapomnij wziąć pod uwagę tych przeciwwskazań, aby uniknąć problemów ze skórą.